Üzerleri Toz Olmasın

Yeni yıl inançları; alışılmış toplum inançlarından farklı olarak kız çocuğuna verilen değer. Hep beraber okuyalım ve aktaralım ki Üzerleri Toz Olmasın. Zeynep Seyhan Baştabak.

Responsive image
YAZAR
Kemal Özbıyık
DOSYA BOYUTU
8,54 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786059352598

PDF formatında Üzerleri Toz Olmasın. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Üzerleri Toz Olmasın kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


“Memleketimin her yeri güzeldir. Ama benim için Karadeniz güzelden öte bir şeydir. Türkiye’nin Doğu Karadeniz’inde doğa, doğuya doğru gidildikçe daha bir güzelleşir.”“Köylerde iş çoktur. Hanedeki her birey çalışmak zorundadır. Doğanın verdiği her şeyi değerlendirerek evini ve beslediği her canlıyı doyurmak zorundadır. Hem de her mevsim koşulunda.”“İlkokuldan itibaren yörem ile ilgili her konuda bir şeyleri “biriktirmeye” başladım. Bu kitapta da efsaneleri, örf ve adetlerimizi, yaşam şeklinden kesitleri okuyacaksınız.” Kemal Özbıyık’ın yarım asırlık birikimlerini paylaştığı bu kitabın her sayfası bir kültürel miras. Düğün dernekler; Unutulmuş bir gelenek “tira mola” ve hâlâ devam eden “damat bağlama” ritüelleri. Yeni yıl inançları; alışılmış toplum inançlarından farklı olarak kız çocuğuna verilen değer. Efsaneler; “gemakoçi”, “yonga”... Yazarın kendi hikâyeleri, yöre büyükleriyle sohbetleri, çok sık kullanılan “Soroşa Mebulu” gibi sözlerin kaynağı ve daha pek çokları akıcı ve samimi bir üslupla karşınızda. Hep beraber okuyalım ve aktaralım ki “Üzerleri Toz Olmasın”.-Zeynep Seyhan Baştabak-(Tanıtım Bülteninden) 


18.52 TL. Hep beraber okuyalım ve aktaralım ki "Üzerleri Toz Olmasın". Zeynep Seyhan Baştabak.